Novosti arhiva 2019/20

КОНКУРС:

20.05.2020.
КОНКУРС:

Традиционална манифестација "Ћирилица пише срцем" Завичајног удружења Срба "Корјени" из Сомбора биће организована и ове године али у оквиру кампање "Остани код куће" и понашајмо се одговорно. Позивамо све заинтересоване да током следећих дана пошаљу на фејсбук страницу "Коријени Сомбор - Завичајно удружење Срба" или на мејл cirilica.so@gmail.com до 24. маја, своје литерарне радове на тему „Не дамо светиње“. Литерарни конкурс је расписан и за прозни текст и за песму. "Коријени" у оквиру овог програма расписују и конкурс за најуреднију и најлепшу ћириличку ђачку свеску. Заинтересовани учитељи, наставници и професори треба да шаљу пријаве у електронској форми. Пријава треба да садржи: фотографије странице свеске, основне податке о ученику и наставнику (име и презиме, разред, школа, место, име и презиме учитеља, наставника, наставни предмет) и треба да буде послана на поменуту е-адресу. Рок за пријаве је до недеље 24. мај 2020. односно до празника Светих Ћирила и Методија који се празнује и као Међународни дан словенске писмености. Својом уредношћу, лепотом и вештином писања ученик на приложеним страницама свеске треба да покаже лепоту употребе ћирилице у настави. Стручна комисија ће прегледати пристигле фотографије, прогласити најуредније и најлепше свеске и наградити највредније ђаке и њихове наставнике. Позивамо наше чланове и све суграђане да напишу краснописом или калиграфски кратку лепу мисао или стих јер у оквиру програма и кампање „Остани код куће“ и на овај начин допринесемо неговању традиционалног ћириличног писма. Овај калиграфски конкурс биће такође стручно испраћен а радови прегледани, промовисани и награђени на празник у оквиру ове манифестације. Координатор и домаћин програма је мр Влада Ђурковић.

Dijana Stevanović