IV UMETNIČKA OLIMPIJADA U NAŠOJ ŠKOLI

24.09.2019.
IV UMETNIČKA OLIMPIJADA U NAŠOJ ŠKOLI

Našu školu su 23.09. posetili pesnici i tako smo postali deo IV UMETNIČKE OLIMPIJADE koju ove godine organizuje Slavka Klikovac iz Crne Gore. Na konkursu "Slavimo mir, ljubav i znanje" koji je održan u Podgorici učenice: Itana Sakač osvojila I mesto, Anastasia Milićević III mesto i Maja Mukić je pohvaljena. Zbog obaveza u školi i daljine puta nismo mogli otići preuzeti nagrade te su stoga pesnici došli i posetili našu školu. Učenici su stvarali haiku pesme u društvu: Valerija Orlić iz Rijeke, Siniše Matasović iz Siska, Vladanke Cvetković iz Beograda, Ivana Korponai iz Ljubljane, Zvonimira Grozdić iz Lovrana i Ivane Papeš Bogosavljev iz Subotice.

Haiku pesma nastala na času:

Vetar u kosi (5 slogova)
nosi jesen krilima (7 slogova)
plodova sočnih. (5 slogova)

Dijana Stevanović

1 | 2 | 3Sledeća strana