Novosti arhiva 2018/19

Avantura u Pečuju

28.02.2019.
Avantura u Pečuju

25. februara je počela četvrta sezona ciljanog udruženja ,,Kosztolányi Dezső" i neprofitne organizacije ,,Zsolnay", pod nazivom Avantura u Pečuju. 37 učenika naše škole je putovalo, koji su prošle školske godine bili uspešni na raznim takmičenjima.
Prvog dana ekskurzije, u ponedjeljak smo posetili mauzolej Zsolnay, pogledali smo prošlost i sadašnjost astronomije u Planetarijumu Zsolnay kvartala, posetili smo spomen kuću Bele Kovača, bivšeg ministra u Pataču, povodom dana komunizma, gde nas je pozdravio dr. Eri Laslo ,zamenik gradonačelnika Pečuja.
U utorak smo posetili izložbu Žolnai keramike i manufakturu bombonica. Nakon toga smo otišli ​​u veoma uzbudljivu fizičku laboratoriju. Posle ručka smo posetili starokršćanske grobnice i centar Pečuja. Puno hvala na mogućnosti ovog predivnog izleta.

Timea Šćepanović