Projektna nastava

21.12.2018.
Projektna nastava

У оквиру Пројектне наставе ученици I1 одељења кроз 8 наставних часова одржали су пројектну наставу на тему; Игра извор дечје радости.
Игра се огледала кроз све часове наставе као облик и процес рада.
Кроз све предмете ученици су остварили све предвиђене исходе.
Учествовали су стваралаштву,комуникацији на српском ,енглеском и мађарском језику кроз игру и плес,учествовали су у радионицама,где су са својим родитељима израдили прелепе икебане и допринели су продаји својих икебана на новогодишњем вашару. На крају области кроз костимирање и израду маски учествовали су на маскембалу. На часовима српског језика писали су краће саставе на тему личних жеља .
У оквиру предмета свет око нас исказивали су и препознавали, страх, тугу и бес уважавајући себе и друге;сарађивали су са вршњацима у заједничким активностима;
Научили су да се чува своја, школска и имовину других;
У оквиру физичког васпитања научили су да поштују правила игре фер и бодре учеснике у игри;прихватају сопствену победу и пораз;
Кроз Грађанско васпитање научили су да бирају и користи одговарајуће речи у говору;да на правилан начин користи нове речи у свакодневном говору; сарађују и преузимају различите улоге у групи;
У оквиру Енглеског језика и Мађарског језика као језика друштвене средине научили су да препознају и именују неколико играчака и прате упутства за кретање у игри.
У свим сегментима и областима су уживали.
Свака игра је пропраћена музиком и фотографисањем са стране ученика,
Најбољи експерти из ове области ,била су сама деца.

Laura Antelj

1 | 2 | 3 | 4Sledeća strana