Odbojka, Debrecen

09.12.2019.
Odbojka, Debrecen

Dana 8.12.2019. godine u Debrecenu je po 23.put održan odbojkaški turnir za devojčice pod nazivom "Mikulaš kup". Kao i proteklih godina naša škola je i ove godine uzela učešće na ovom međunarodnom takmičenju. Ukupno je učestvovalo 9 ekipa od kojih je 6 ekipa bilo sa teritorije republike Mađarske, po jedna iz Slovačke i Rumunije i naša ekipa iz Srbije. Igralo se u tri grupe sa po tri ekipe. Ekipa OŠ "Miroslav Antić" u grupnoj fazi takmičenja pobedila je obe utakmice i zauzela prvo mesto u grupi. Nakon toga nažalost izgubili smo tri utakmice u nokaut fazi takmičenja i zauzeli smo 6.mesto. Obzirom da je konkurencija bila poprilično jaka i da su se pored školskih ekipa na takmičenju našle ekipe-klubovi rezultat je više nego dobar. Svakako treba napomenuti da su deo našeg tima činile Ksenija Rajda učenica 3/2 odeljenja i Ena Rogić učenica 4/1 odeljenja koje su apsolutno dobro igrale obzirom na svoj uzrast protiv cura koje su nekoliko godina starije od njih.
Za ekipu igrale su: Tijana Simić kapiten ekipe, Timea Varga, Nikolet Vojnić, Tunde Varga i već predhodno pomenute Ksenija i Ena.
Devojčicama sve čestitke na uloženom trudu i osvojenom plasmanu.

Miroslav Petrović

1 | 2 | 3 | 4Sledeća strana