Takmičenje u programiranju micro:bit uređaja 2019

30.11.2019.
Takmičenje u programiranju micro:bit uređaja 2019

U okviru programa "Škole za 21. vek" British Counsil je organizovao "Takmičenje u programiranju micro:bit uređaja 2019". Naša škola je prijavila tim u sastavu Marko Banda i Ákos Csiszár. Njihov projekat "Quickbuy" je odabran za narednu fazu takmičenja održano 29. novembra u Zrenjaninu.

Ekipe su prvo u terminu od 5 minuta prezentovale svoj projekat, a potom su sudije postavili pitanja da bi bolje upoznali projekat.

Naš tim je osvojio drugo mesto na takmičenju, i dobio je poziv na regionalno takmičenje, koje će se odžati u Tirani u aprilu iduće godine.
Škola je dobila micro:bit paket sa korisnim dodacima u iznosu 433 fonta.

Kristóf Nagygyörgy

Prethodna strana1 | 2