Novosti arhiva

Luka Pragai - uspešan veslač

02.06.2022.
Luka Pragai - uspešan veslač

Naši učenici, osim što vredno uče u školi i donose lepe nagrade, aktivni su i u vannastavnim aktivnostima.
Luka Pragai je učenik osmog razreda i ovom prilikom želimo da istaknemo njegove sjajne rezultate koje je postigao kao takmičar veslačkog kluba "Palić".

2020. Palić "Vojvidina OPEN" bronzana medalja u dvojcu sa Lazarom Bilbijom
2021. Solnok "Tisa kup" bronzana medalja u dvojcu sa Lazarom Bilbijom
2021. Kaloča i Mohač "Duna kup" zlatna medalja u dvojcu sa Lazarom Bilbijom i zlatna medalja u četvercu u kome su još bili Lazar Bilbija, Ivan David i Aron Fodor.
2021. Palić "Big Boat Races" zlatna medalja u četvercu u kome su još bili Lazar Bilbija, Ivan David i Aron Fodor.

Treba znati da veslanje spada u jedan od jtežih sportova, zatim svakih šest meseci moraju proći ozbiljan lekarski pregled da bi se bavili ovim sportom.
Dva i po sata treninga šest dana nedeljno. Trčanje, trening snage, suvo veslanje (ergometar) i veslanje. Ovde nema stajanja zimi, leti, kiši ili snjegu.

Aleksandar David