Sveta misa u katedrali na početku školske godine

01.10.2018.
Sveta misa u katedrali na početku školske godine

Učenici naše škole koji kao izborni predmet pohađaju Katolički vjeronauk, 29.IX.2018. zajedno sa vjeroučenicima osnovnih i srednjih škola sa teritorija Općine Subotica sudjelovali su svečanoj svetoj misi u katedrali „Sveta Terezija Avilska“, koju je predvodio vlč. Zsolt Bende, župnik iz Bajmoka. Pod svetom misom zazivali su Duha Svetoga na novu školsku godinu, svoje profesore, učitelje, odgojitelje, roditelje i ljude dobre volje koji tijekom školovanja mogu pospješiti njihov telesni u duhovni napredak. Vjeroučenici su imali priliku i za svetu ispovjed, kako bi mogli dostojno pristupiti k stolu Gospodnjem. Ponovni susret sa ostalim vjeroučenicima bio je veličanstven doživljaj, imajući u vidu da njihov ne mali broj vjerno svjedoči o tome koliko za njih i njihove roditelje znače kršćanske vrednote.

József Koleszár