Nagradno putovanje u inozemstvu

01.10.2018.
Nagradno putovanje u inozemstvu

Učenica naše škole, Vivien Tot, koja pohađa Katolički vjeronauk, u protekloj školskoj godini na likovnom natječaju Katehetskog ureda Subotičke biskupije i Karmelskog samostana Gospe Karmelske i Sv. Stjepana Kralja iz Sombora, za svoj rad, uz još četiri učenika, nagrađena je specijalnom nagradom u vidu nagradnog putovanja u inozemstvo. Do dana putovanja, 22.IX. odredište im nije bilo poznato, tako da su na put krenuli sa puno nepoznanica. Zahvaljujući izvanrednoj pripremljenosti vodiča puta, karmelićanskog oca, mala grupa vjeroučenika imala je izuzetno sadržajan dan. Prolazeći kroz hrvatski dio Baranje, stigli su u sjedište županije, u Osijek, gdje su razgledali znamenitosti grada (katedrala, kapucinska crkva, pa u Starom gradu u Tvrđavi franjevačku i crkvu Isusovaca). Nakon svete mise i ručka kod Marijinih sestara čudotvorne medaljice pošli su za Aljmaš, na obalu Dunava, u svetište Gospe od Utočišta, koje mjesto vjernici prilikom dana proštenja posjećuju u broju iznad 100.000. Sudionici nagradnog izleta vratili su se lijepim doživljajima, tako da već sada poručuju svojim drugarima: natječaja će biti i ove godine, na koji vrijedi poslati radove!

József Koleszár

1 | 2Sledeća strana