Poseta muzeju u Subotici

23.09.2018.
Poseta muzeju u Subotici

Učenici naše škole posetili su muzej u Subotici 12.09.2018. sa nastavnicom Kapista Gabrielom. Pogledali su sledeće izložbu: Fondacija čipka iz Halaša. Tradiciju vezanje Halaške čipke neguju više od 100 godina, na jedinstven način. Ove čipke čine ozbiljnu konkurenciju briselskim čipkama i osvojile su velike svetske nagrade. Proteklih 100 godina više svetskih poznatih, čuvenih osoba su dobila halašku čipku kao poklon države Mađarske (Papa II Janoš Pal, britanska kraljica Elizabeta II itd).

Gabriela Kapista