Novosti arhiva 2018/19

Gosti iz Mađarske

02.04.2019.
Gosti iz Mađarske

Od 27.3.-31.3.2019. godine naša škola bila je domaćin učenicima i nastavnicima "Szent Bazil Görögkatolikus Óvoda, Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium, Szakközépiskola és Kollégium" iz Hajdudoroga. U periodu od 4 dana gosti su imali priliku da se upoznaju sa načinom rada u našoj školi kao i sa kulturno istorijskim sadržajima Palića i Subotice. Prvog dana po prijemu nastavnice Beatrice Sabolčki i Ildiko Arnold uz pomoć nekoliko učenika održali su kratko predvanje o znamenitostima Palića kao turističkog kompleksa i grada Subotice. Nastavnik Feliks Krivošija takođe je održao čas geografije iz oblasti astronomije. Pored edukativnog sadržaja deca su imala i sportsko rekreativne aktivnosti u vidu igranja fudbala,odbojke, šetnje u prirodi kao i posetu palićkom zoo vrtu. Gosti su imali priliku da posete navodno rodnu kucu madjarskog pisca Dežea Kostolanjia koja je danasnja gimnazija "Svetozar Marković", nedavno obnovljenu Sinagogu, gradski muzej, vidikovac na gradskoj kući, Rajhl palatu i da se prošetaju centrom Subotice sa turističkim vodičem i čuju priču o istoriji grada,znamenitim građevinama i ličnostima kao i o današnjim prilikama u gradu. Takođe su imali priliku da pogledaju film na mađarskom jeziku u bioskopu Šandor Lifka i da posete mađarski centar za obrazovanje, istraživanje i kulturu Vojvodine. Iskreno se nadamo da su sa Palića i Subotice poneli lepe doživljaje, nova iskustva i prijateljstva i da su se zadovoljni vratili svojim kućama.
Velika zahvalnost direktoru škole, svim kolegama i učenicima koji su učestvovali u četvorodnevnim aktivnostima!!!

Miroslav Petrović

1 | 2 | 3 | 4 | 5Sledeća strana