Novosti arhiva 2018/19

Гост песник Филип Димкоски из Македоније

15.03.2019.
Гост песник Филип Димкоски из Македоније

Данас у нашој школи, гост је био песник Филип Димкоски из Прилепа, Македоније. Позван је по иницијативи учитељицa, а разлог за долазак је његова нова књига за децу препевана на српском „Заједно да растемо“ (препев са македонског на српски Снежана Алексић Станојловић, издавач: Банатски културни центар, Ново Милошево). Одржана су два часа са песником и то на првом часу он се дружио са ђацима из првог и другог разреда, а други час је био резервисан за трећи и четврти разред.
Ђаци су слушали песме из књиге „Заједно да растемо“ на македонском и на српском језику посвећене воћу, поврћу, природи и екологији, играли су игрице с аутором, слушали песме а и помало ђускали. Аутор им је поклонио лепе песме, лепе рећи, љубав и плодове, а за узврат је добио пуну пажњу, искреност и њихове цртеже.
На крају, поводом рођендана Мирослава Мике Антића и Дан школе, песник Филип Димкоски и ђаци из четвртог разреда засадили су плаву јагорчевину испред споменика Мике Антића у школском дворишту као што је и његова "Плава звезда"..

Dijana Stevanović

1 | 2 | 3Sledeća strana