Takmičenje iz mađarskog jezika-Šimonji Žigmond

03.03.2018.
Takmičenje iz mađarskog jezika-Šimonji Žigmond

Na takmičenju iz pravopisa mađarskog jezika koje se organizuje od 1997. godine, učestvovali su naši učenici od petog do osmog razreda.
Cilj takmičenja je negovanje mađarskog jezika, odgovornost prema svesnoj upotrebi jezika i negovanje ljubavi prema maternjem jeziku.
Na takmičnju se mere sposobnosti učenika u pravopisu. Takmičenje se sastoji od tri nivoa; na prvom nivou su naši učenici učestvovali sa šest učenika:
V razred: Virag Čisar i Anita Konc
VI razred: Akoš Berenji
VII razred: Ramona Njerš Bako i Žofia B. Varga
VIII razred: Reka Gubi

Virag Čisar je sa 90 bodova postigla prvo mesto, Ramona Njerš Bako sa 74.5 bodova je osvojila drugo mesto i ove dve naše učenice će predstavljati našu školu na sledećem nivou takmičenja koje će se održati u Novom Sadu.

Učenike su pripremale nastavnice Eržebet Kuktin i Ildiko Arnold.

Arnold Ildikó

1 | 2Sledeća strana